Seminaras „Pasakų terapijos ir pasakų metaforinių asociatyvinių kortelių (MAK) integracija mokinių ugdymui ir psichinės sveikatos gerinimui“.

2021 m. vasario  24 d. 13.00 val. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras organizuoja nuotolinį seminarą „Pasakų terapijos ir pasakų metaforinių asociatyvinių kortelių (MAK) integracija mokinių ugdymui ir psichinės sveikatos gerinimui. Šis seminaras yra ilgalaikės programos „Socialinių emocinių kompetencijų ugdymas“ II modulis.

Trumpas programos pristatymas

Dabartinė situacija kelia įtampą, nežinomybės, nesaugumo jausmus, netgi baimę kas bus rytoj, po mėnesio ar metų. Tokia būsena palieka ryškų nerimo ir baimės pėdsaką vaiko psichikoje. Ieškant būdų kas galėtų esamą situaciją padėti išgyventi, puikiu įrankiu gali tapti pasakos.

Pasakų MAK – tai įvairūs teminiai paveikslėliai, portretiniai ir situacijų paveikslėliai skatinantys atvirumą. Tai tarsi smagi žaidimo forma suteikianti galimybę atviram pokalbiui, savęs pažinimui ir analizavimui. Pasakų MAK puikiai tinka darbui grupėje, kur galima patirti, kaip skirtingai galima reaguoti į tą patį vaizdą, kad kiekvienas turi skirtingą patirtį ir taip yra mokomasi išgirsti ir priimti kito kitokią nuomonę. Pasakų MAK pagalba galima kurti įvairiausias pasakas ir istorija taip ugdant verbalinius gebėjimus, kūrybiškumą, vaizduotę, gebėti keisti požiūrį arba jį apginti saugant savo ir kitų orumą. Pasakų MAK yra įrankis per personažus ir nupieštas situacijas užmegzti glaudesnį santykį su vaiku ir jį pažinti. Vaikas, paauglys ar net suaugęs per pasakas, jas analizuodamas, pasirinkdamas mėgstamus herojus atskleidžia savo vidinį pasaulį, kurį kartais taip sunku suvokti, pažinti suprasti ir priimti tokį, koks yra realybėje.

Seminaro dalyviai praktiškai išbandys pasakų kūrimo būdus ir metodus pasakų MAK pagalba, išryškins ugdytojo vaidmenį naudojant pasakų terapijos metodus savo darbe.

Lektorė – Irena Bulotienė, konsultuojanti geštalt psichologijos metodais, eneagramos meistrė, sertifikuota meno (dailės, pasakų, MAK) terapijos metodų, skirtų psichologiniam konsultavimui socialiniame-pedagoginiame darbe ir sveikatos apsaugos srityje, specialistė.

Mokymų trukmė – 8 akad. val.

Dalyvio mokestis –  22 Eur.

Registracija. Švietimo centro renginių dalyvių registracija vyksta internetinėje registravimo sistemoje  http://www.semiplius.lt/. Mokymai vyks Zoom aplinkoje.  Užsiregistravusiems „Semi+“ dalyviams jų nurodytais el. paštais iki renginio pradžios bus išsiųsta prisijungimo į seminarą nuoroda ir seminaro medžiaga.

Prašytume mokėjimus už Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centro paslaugas mokėti bankiniu pavedimu. Juridiniai ir fiziniai klientai (iš asmeninių lėšų): LT73 7300 0100 8725 3055 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 73000. Biudžetinės įstaigos: LT68 7300 0100 8697 6113 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 73000.

Kviečiame dalyvauti.

< Atgal