Seminaras „Fizinio ugdymo pamokos nuotoliniu būdu: vaikų fizinis pajėgumas“

2021 m. vasario 22 d. 13.00 val. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras organizuoja nuotolinį seminarą „Fizinio ugdymo pamokos nuotoliniu būdu: vaikų fizinis pajėgumas“. Šis seminaras yra ilgalaikės programos „Fizinio aktyvumo ir sveikatos ugdymas“ II modulis.

Trumpas programos pristatymas

Karantino sąlygomis ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojai susiduria su iššūkiais dėl nuotolinio fizinio ugdymo. Dabar šie pedagogai tampa bene pagrindiniu moksleivių fizinio aktyvumo skatintoju. Tačiau ne tik mokytojai, bet ir vaikai bei jų tėvai neturėtų pamiršti, kad ir karantino bei nuotolinio mokymosi sąlygomis fizinio ugdymo procesas turi vykti. Moksliniai tyrimų rezultatai rodo, kad ankstyvuoju COVID-19 laikotarpiu kai kuriose šalyse sumažėjo vaikų fizinis aktyvumas ir padidėjo pasyviai praleistas laikas. Tokie trumpalaikiai pokyčiai gali įsitvirtinti ir visam laikui, dėl to didėja vaikų nutukimo, diabeto ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika. Todėl dabar ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių pedagogams tenka dar didesnė atsakomybė už moksleivių fizinį aktyvumą, o ilgalaikėje perspektyvoje – ir už jų sveikatą.

Seminaro dalyviai susipažins su fizinio pajėgumo įtaka sveikatai, bus aptarti svarbiausi fizinio pajėgumo komponentai. Bus pristatyti naujausi Lietuvos vaikų fizinio pajėgumo rezultatai, jų kaita. Didelis dėmesys bus skirtas vaikų fizinio pajėgumo testavimo galimybėmis ir  vaikų fizinio pajėgumo lavinimo galimybėms esant nuotoliniam mokymui.

Lektorius – dr. Arūnas Emeljanovas, Lietuvos sporto universiteto profesorius.

Mokymų trukmė – 6 akad. val.

Dalyvio mokestis –  14 Eur.

Registracija. Švietimo centro renginių dalyvių registracija vyksta internetinėje registravimo sistemoje  http://www.semiplius.lt/.

Mokymai vyks Zoom aplinkoje.  Užsiregistravusiems „Semiplius“ dalyviams jų nurodytais el. paštais iki renginio pradžios bus išsiųsta prisijungimo į seminarą nuoroda.

Prašytume mokėjimus už Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centro paslaugas mokėti bankiniu pavedimu. Juridiniai ir fiziniai klientai (iš asmeninių lėšų): LT73 7300 0100 8725 3055 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 73000. Biudžetinės įstaigos: LT68 7300 0100 8697 6113 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 73000.

Kviečiame dalyvauti.

< Atgal