10-09 seminaras „Rudeninės kompozicijos iš gamtinės medžiagos“

2017 m. spalio 9 d. (pirmadienį) 13.00 val. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centre (Pakalnės g. 6A) 26 auditorijoje vyks kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Rudeninės kompozicijos iš gamtinės medžiagos“.
Lektorė – Audronė Grigorjevienė, vyr. profesijos mokytoja.
Trumpas programos pristatymas.
            Fitodizainas – augalų komponavimo menas. Tai sparčiai besivystanti meno šaka, reikalaujanti specialių žinių, įgūdžių ir gebėjimų apipavidalinti interjerą gėlėmis. Tai viena iš dizaino sričių, glaudžiai besisiejanti su namų aplinka. Asmuo, susipažinęs su floristo mokymo programa, įgyja profesinių kompetencijų šiose veiklos srityse: darbo vietos organizavimas; augalų ruošimas komponuoti; floristinių darbų kūrimas; dekoratyvinių želdynų projektavimas ir kt. Meninių kompozicijos raiškos priemonių pažinimas ir žinojimas sudaro galimybę apjungti augalus į bendrą visumą. Meniniu požiūriu, skintų gėlių kompoziciją vertinama trimis pagrindiniais aspektais: forma, spalva ir struktūra. Gėlių kompozicijos forma yra turinio išorinė išraiška, padedanti atskleisti kūrinio esmę. Augalų kompozicijai, kaip ir skulptūrai, keliami tie patys reikalavimai, todėl jos forma ypač svarbi. Gėlių kompozicija pagal formą gali būti tūrinė, plokščia, simetriška ar asimetriška. Vieningumas pasiekiamas, kai antraeiliai kompozicijos elementai pajungti visumai ir pagrindinio tikslo įgyvendinimui.
Seminaro dalyviai pagilins žinias apie erdvinių kompozicijų iš gamtinės medžiagos kūrimo principus, tobulins gebėjimą pasigaminti kompozicijų elementus, kurti įvairias apvalias kompozicijas, panaudoti floristines kempines ir kitas pagalbines priemones (vaisius, klevų lapus, uogas kaštonus, giles, kankorėžius, medžiagos juosteles ir kt.),  verti girliandas.
Seminaro trukmė – 6 akad. valandos.
Dalyvavimo sąlygos:
Dalyvio mokestis –  16 Eur.
Medžiagos reikalingos darbui:
obuolių didesnių 2vnt.,  jei mažesni 20 vnt.
šermukšnių kekės 2 vnt.
kaštonų ar giliukų,  po 30vnt., jų kepuryčių po 10vnt.;
pušies kankorėžių   2vnt;
medinių iešmukų 10 vnt.,
žalių ( nedžiovintų)  klevo lapų (mažesnį maksimos maišelį)
dantų krapštukų pakuotę
medžiaginės juostelės 0,50 cm arba rafijos
didesnio šiukšlių maišo (dirbant užsidengti stalą)
Įrankiai: žirklės storesnėmis rankenomis, peilis,  sodo žirklės (sekatorius), replės vielai karpyti bei sukti, popieriaus susegėjas (kabės jam ), yla, lipni juostelė.
Galima bus įsigyti: floristinės kempinės, vielučių, celofano, rafijos.
Registracija. Švietimo centro renginių dalyvių registracija vyksta internetinėje registravimo sistemoje „Semi+“. Prisijungti prie sistemos galima centro internetinėje svetainėje www.svcentras.lt  skyrelyje „Registracija“ arba tiesiogiai internete adresu  http://www.semiplius.lt/.
             Seminaro dieną galima mokėti grynaisiais į kasą. Biudžetinėms įstaigoms pavedimu mokėti į sąskaitą Nr. LT68 7300 0100 8697 6113 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 7300. Pavedimu iš asmeninių lėšų prašome mokėti į sąskaitą Nr. LT73 7300 0100 8725 3055 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 7300. 
Kviečiame dalyvauti.                    


© 2009 Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centras