Šiaulių miesto savivaldybės
Švietimo centras
Juridinių asmenų registras,
kodas 300056938
Pakalnės g. 6A, 76293 Šiauliai
Tel.: +370 41 526 045       
Mob.: +370 656 15 445 
El. p.:
sv.centras@siauliai.lt
   

Informacija klausytojams

Šiaulių Švietimo centro klientai už kvalifikacijos tobulinimo renginius  turi mokėti taip:

Biudžetinės įstaigos pavedimu moka į sąskaitą
Nr. LT68 7300 0100 8697 6113 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 73000.

Iš asmeninių lėšų ir kitos ne biudžetinės įstaigos pavedimu moka į sąskaitą
Nr. LT73 7300 0100 8725 3055 AB bankas ,,Swedbank”, banko kodas 73000.

Archyvas

Tarptautinė 8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada

  
 

2017 m. vasario 10 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje vyko 2-oji tarptautinė 8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada. Olimpiados dalyvius ir juos atlydėjusius mokytojus šiltai pasitiko „Romuvos“ gimnazistai, mokytojai. Visus pakvietė susipažinti, pabendrauti skanaujant rytinę arbatą, gardžius užkandžius.
Po pusryčių mokiniai susirinko kompiuterių klasėje. Čia dalyvius instruktavo Miglė Ogorodnikovienė, Oxford University Press leidyklos atstovė. Dešimt Jelgavos miesto mokyklų aštuntokų: Laura Eva Furmanova, Aija Sjanīte, Loreta Abakoka, Laura Kaņepone, Madara Grantiņa, Arvis Bergs, Raivis Rainers Zīle, Jeļizaveta Larionova, Anastasija Asejeva, Viktorija Kuļuka ir devyni šiauliečiai: Emilija Baniulytė iš „Romuvos“, Titas Karvelis iš Dainų, Mantvidas Valančius iš „Juventos“, Ringaudas Balčytis iš Jovaro, Mykolas Kalvelis iš Salduvės, Matas Kvietkauskas iš Vinco Kudirkos, Viktorija Lešaitė iš Zoknių, Gerda Stankūnaitė iš „Rasos“ progimnazijų ir Saulė Dambrauskaitė iš Sporto gimnazijos rungėsi atlikdami Oxford University Press leidyklos parengtą testą. Kalbos vartojimo, klausymo užduotis mokiniai atliko virtualioje mokymosi aplinkoje kompiuteriais.
Tuo metu mokytojai dalyvavo diskusijoje. Šiaulių miesto anglų kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, VšĮ Šiaulių universiteto gimnazijos anglų kalbos mokytoja Inga Laurinėnienė svečius iš Latvijos supažindino su metodinio būrelio tarybos veikla, pristatė įvairius metodinius šaltinius, kuriuos galima rasti Šiaulių miesto anglų kalbos mokytojų „Facebook“ grupėje. Pasidalino savo patirtimi, naudojamais inovatyviais IKT ištekliais, kurie skatina mokinių motyvaciją. Dainų progimnazijos anglų kalbos mokytoja Jūratė Valionienė papasakojo, kaip naudojant Robotel ir kitus IKT išteklius žingsnis po žingsnio einama sėkmės link mokant anglų kalbos. Viešnios iš Latvijos: Agita Ozoliņa, Agnese Amstere, Ilze Šulca, Laura Kalniņa taip pat papasakojo apie savo naudojamus IKT išteklius, metodus. Mokytojos tiesiog diskusijos metu prisijungė prie anglų kalbos mokytojų „Facebook“ grupės, kad galėtų toliau bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi su šiauliečiais.
Prieš paskelbiant rezultatus, kuriuos apskaičiavo ir pateikė kompiuterinė programa, olimpiados dalyviai ir mokytojai papietavę išvyko į ekskursiją „Šiauliai - Saulės miestas“. Kadangi diena buvo saulėta, visi nutarė važiuoti Jono Jablonskio gatve, kad galėtų pasigrožėti vaivorykštės spalvomis spindinčia Arena. Pirmiausia aplankė Dviračių muziejų. Jame susipažino su atnaujinta interaktyvia ekspozicija, pasakojančia apie dviračių istoriją, žymiausius dviratininkus. Mokiniai net patys galėjo interaktyviai išbandyti vienviečių ir dviviečių dviračių greitį. Vėliau apžiūrėjo „Šaulį“ Saulės laikrodžio aikštėje, „Geležinę lapę“, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą bei jos sienoje esantį vieną seniausių saulės laikrodžių Lietuvoje. Ekskursijos gidai - „Romuvos“ trečios klasės gimnazistai - Emilija Kiškytė, Rimantas Januškevičius, Benediktas Daučionas, Ignas Apieravičius ir juos parengusi „Romuvos“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Virginija Latožienė ekskursijos dalyviams papasakojo apie šiuos Šiaulių simbolius ir jų reikšmę mūsų miestui. Ekskursija baigėsi gimnazijoje interaktyvia viktorina „Ką sužinojai apie Šiaulius?“. Visi jos dalyviai buvo apdovanoti gimnazijos atminimo dovanėlėmis.
Paskutinis akordas - olimpiados nugalėtojų ir dalyvių apdovanojimo ceremonija, kurią skambia daina pradėjo „Romuvos“ gimnazijos vokalinis ansamblis „Fresko“, vadovaujamas muzikos mokytojos Aušros Kardašienės ir sveikinimo žodžiais gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis. Olimpiados dalyvius pasveikino ir nugalėtojų diplomus įteikė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė. Pirmąją vietą, surinkusi daugiausiai taškų, iškovojo Madara Grantiņa, Jelgavos vidurinė mokykla Nr. 4, antrąją - Ringaudas Balčytis, Šiaulių Jovaro progimnazija ir trečiąją - Mykolas Kalvelis, Šiaulių Salduvės progimnazija. Olimpiados rezultatai parodė, kad visų dalyvių anglų kalbos žinios labai geros. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro padėkas už dalyvavimą olimpiadoje, atminimo dovanėles dalyviams įteikė Švietimo centro direktorius Arūnas Šarkus. Atminimo dovanėlės įteiktos ir dalyvius lydėjusiom mokytojom. Nuoširdūs padėkos žodžiai už pagalbą organizuojant renginį buvo skirti „Romuvos“ gimnazijos direktoriui Vytautui Giedraičiui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vandai Martinai Sitnikienei, anglų kalbos mokytojoms Ernestai Kazlauskienei ir Virginijai Latožienei, Šiaulių miesto anglų kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkei Ingai Laurinėnienei.
Teigiami olimpiados dalyvių atsiliepimai, šypsenos parodė, kad renginys pasiekė savo tikslą. Jos dalyviai turėjo galimybę ne tik praktiškai išbandyti anglų kalbos žinias ir įgūdžius, juos praplėsti, bet ir susipažinti su bendraamžiais, pabendrauti.
Olimpiados organizatoriai - Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras, Žiemgalos regiono žmogiškųjų išteklių ir kompetencijų plėtros centras (Latvija).
Partneriai – Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, Oxford University Press leidyklos atstovai Baltijos šalims, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyrius, Šiaulių ir Jelgavos miestų anglų kalbos mokytojų metodiniai būreliai.
Rėmėjas - Lietuvos Respublikos Seimo narys, Baltijos ansamblėjos viceprezidentas Valerijus Simulik.


 © 2009 Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centras
Sprendimas: Coral solutions